PIXERA ELEKTRONIK VE YAZILIM TEKNOLOJILERI LTD.STI

Telefon / Phone: +905300789959

Adres / Address: BARIS MAH. KOSU YOLU CAD. ARGE VE INOVASYON BINASI SITESI NO: 26
IÇ KAPI NO: 39 GEBZE / KOCAELI

Stand No: H3-A160

Product Categories:

2.3 Alüminyum Üretimi, Ekstraksiyon Prosesleri ve Aritilmasi için Tesis, Makina, Aksesuar ve Ekipman
2.22 Kalite Kontrol ve Test
5.1 Yazilim, End 4.0

Pixera Technology was established in TUBITAK Marmara Technopolis in 2018 with the aim of producing optical measurement systems. With its expert R&D team, Pixera has been continuing its projects on dimensional measurement since its establishment.

In line with this purpose, PAL series 2D profile measuring devices, the ascension product of Pixera, serve in the aluminum and PVC extrusion sector with its high precision measurement capability, user-friendly interface and stable design.

By combining the technologies used in PAL Series optical measuring devices and R&D studies, Pixera Technology aims to produce 2.5 and 3 dimensional optical measuring devices and to appeal to all sectors in dimensional measurement.

Pixera Teknoloji optik ölçüm sistemlerinin üretimi amaci ile 2018 yilinda TÜBITAK Marmara Teknokent içerisinde kurulmustur. Uzman Ar-Ge ekibine sahip Pixera, kurulusundan bu yana boyutsal ölçüm alaninda projelerine devam etmektedir.

Bu amaç dogrultusunda Pixera Teknoloji’nin çikis ürünü olan PAL serisi 2 boyutlu profil ölçüm cihazlari, yüksek hassasiyetli ölçüm kabiliyeti, kullanici dostu arayüzü ve dayanikli tasarimi ile alüminyum ve PVC ekstrüzyon sektöründe hizmet vermektedir.

Pixera Teknoloji, PAL Serisi optik ölçüm cihazlarinda kullanilan teknolojiler ile Ar-Ge çalismalarini birlestirerek, 2,5 ve 3 boyutlu optik ölçüm cihazlarinin üretilmesini ve boyutsal ölçümde tüm sektörlere hitap etmeyi hedeflemektedir.