ALUEXPO 2019 Fuar Sonu Bülteni

 

AVRUPA VE AVRASYA BÖLGESİ’NİN EN ETKİLİ ALUMİNYUM SEKTÖR BULUŞMASI ALUEXPO, BİR KEZ DAHA BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ…

ALUEXPO 2019 – 6. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı, 10-12 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yapıldı.

Türkiye’de 27 yıldır metalurji sektörünün önde gelen fuarlarını organize eden Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından 6.sı gerçekleştirilen Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı, ALUEXPO 2019, 10-12 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nin 9, 10 ve 11 inci hollerinde gerçekleşti.

Fuar, hem katılımcı hem de ziyaretçi bazında bu yıl da başarısını yeniledi. Her tekrarında büyüyerek kapsamını genişleten fuarın ulaştığı uluslararası ilgi, katılımcıların büyük bölümünün ALUEXPO 2021 için bugünden rezervasyonlarını yenilemesini sağladı.

Kapsamı Genişleyen Fuar, Katılımcı ve Ziyaretçi sayılarında ilerlemeye devam etti.

6 milyar dolara yakın pazar ve yaklaşık 3 milyar dolarlık ihracat büyüklüğüne sahip alüminyum sektörünü buluşturan uluslararası fuar, bu yıl kapsamını genişleterek, daha büyük sergileme alanında, daha çok firma ve daha fazla ziyaretçi ile buluştu. Gördüğü yoğun ilgi ile aylar öncesinden stantların tamamı dolan fuarda, süregelen katılımcıların yanı sıra pek çok yeni firma sektörle buluşmak için ALUEXPO 2019’da yerini aldı. Bu yıl 80 yeni katılımcıyı bünyesine katan ALUEXPO, 35 ülkeden 397 katılımcı ile kendi rekorunu yeniledi. 216 yabancı, 397 katılımcısı ile en son gerçekleştirilen 2017 fuarına göre yabancı katılımcı sayısında %38, toplam katılımcı sayısında %24 artış fuarın hareketliliğine yansıdı.

Aluexpo 2019 ziyaretçi sayısında da hedeflerine ulaştı. Katılımcılar ziyaretçilerin niteliği ve etkinliğinden memnun olarak, ziyaretçiler de fuarda sergilenen ürün ve teknolojilerin yüksek niteliği ve çeşitliliğinden memnun olarak Aluexpo’dan ayrıldılar.

Fuarı, alüminyum hammadde, mamül ve yarı mamül üreticileri ve tedarikçileri olmak üzere, yoğun olarak alüminyum ürün kullanan inşaat ve yapı, otomotiv, ticari araç, raylı sistemler, beyaz eşya, savunma, ulaştırma, ambalaj, enerji, makine, ev ve mutfak eşyası ve daha birçok üretici sektörden 1.789 yabancı ve 10.058 yerli olmak üzere toplam 11.847 sektör ilgilisi ziyaret etti.

  1. Uluslararası Aluminyum Sempozyumu; alus09

ALUEXPO 2019 Fuarı ile eş zaman ve mekanda TALSAD, TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi – METEM ve TÜBİTAK MAM işbirliği ile 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu – ALUS’09 gerçekleştirildi. Sempozyum, EA-Avrupa Alüminyum Birliği, GLAFRI Global Alüminyum Folyo Üreticileri Birliği , GDA Alman Alüminyum Birliği, CRU, IAI Uluslararası Alüminyum Enstitüsü ve Aluminium International, ALUTEAM’in de işbirliğinde, uluslararası katılım ve içerikle programlandı.

ALUS’09’da, ulusal ve uluslararası alanda sektörün önde gelen isimleri, uzmanlar ve akademisyenlerden oluşan 300’u aşkın konuşmacı yer aldı. Sempozyumda düzenlenen 3’ü açılış panelinde olmak üzere toplam 13 oturumla, alüminyum sektörü, küresel ve ulusal, bölgesel ölçeklerde tüm yönleri ile ele alındı. Sempozyumda ayrıca 83 bildiri ile sektörün başarılı çalışmaları paylaşıldı. Alüminyum sektörünün uluslararası arenadaki buluşma platformuna dönüşen ALUS’09, sektörün ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda ele alındığı oturumlarıyla, Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceğine dair önemli bir projeksiyon da oluşturdu.

ALUEXPO Fuarlarımızın başarılarına çok değerli katkıları olan katılımcılarımıza ve destekleyen sektör kurumlarımıza teşekkür ediyoruz.

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık AŞ

Haberler & Duyurular

TALSAD 2021 YILI GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TALSAD, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, Olağan Genel…

Aluminyum Ekseninde Türkiye’de 2020 ve Gelecek…!

Türkiye Aluminyum Sanayicileri Derneği - TALSAD tarafından…

ALUEXPO Fuarı  Katılımcılarına Devlet Destekleri;

Ticaret Bakanlığı’ndan Katılımcı Firmalara Finansal Destek; ALUEXPO, …

ALUEXPO 2019 Yine Rekor Kırdı!

ALUEXPO 2019 – 6. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina…

ALUEXPO 2017 Fuar Sonu Bülteni

ALUEXPO  BU YIL DA AVRASYA BÖLGESİ’NİN EN PRESTİJLİ ORGANİZASYONU…