TEKNODROM DEGERLI MADENLER GERI DÖNÜSÜM ITH.VE IHR.SAN.TIC.A.S.

Telefon / Phone: +904448124

Adres / Address: GEBZE DILOVASI OSB MAH. D-4011 SK NO24 GEBZE, KOCAELI

Stand No: H1-D150

Product Categories:

1 Ham Maddeler , Birincil Metal Ürünler , Yari Bitmis Ürünler
1.1 Ham Maddeler, Isletme (Yardimci) Maddeleri
1.2 Birincil Metal Ürünler, YenitemIden Ergitilmis Ürünler
1.4 Yari Bitmis Ürünler, Ara Üretimler
1.4.3 Profiller
1.4.6 Ekstrüzyon Ürünleri
1.4.7 Kalin ve Ince Kesitli Çubuklar
1.4.16 Külçe
1.5 Döküm Ürünleri
1.5.1 Yüksek Basinçli Döküm Ürünleri
1.5.5.3 Kütük

Teknodrom is a multi-sectoral company operating in 3 different locations and with more than 100 employees.
Turkey’s first and only precious metals recycling factory became operational in 2015 as a result of long years of R&D studies. Teknodrom, which set out with the mission of recycling electronic waste and contributing the precious metals to the economy, continues to develop without stopping. Teknodrom recovers precious metals (gold, silver, platin, palladium etc.) and base metals (aluminium, lead, copper, nickel, zinc) inside electronic waste and with particular processes and techniques. In this cycle which we name as Further Recycling, we create value from materials called scrap and turn them into new products.
Teknodrom entered the aluminum sector with the production of alloyed ingots and it is currently continuing production in its new 7200 square meter facility in Sakarya. The facility with capacity of 3000 tons monthly, is equipped with the latest technology devices and produces aluminium billet and alloyed ingot.
Continuing its investments in aluminium sector, Teknodroms other facility is located in Tuzla. The high pressure aluminiuim injection facility produces aluminium parts for various sectors with the raw material coming from its own foundry. This transformation, from raw materials to semi-finished products and then into products, is a realization of the FURTHER RECYCLING cycle manufactured by Teknodrom.

Teknodrom 3 farkli lokasyonda ve 100’ü askin çalisani ile faaliyet gösteren çok sektörlü bir sirkettir. Türkiye’nin ilk ve tek degerli madenler geri kazanim fabrikasi uzun yillar süren ar-ge çalismalari neticesinde 2015 senesinde aktif hale geldi. Elektronik atiklarin geri dönüstürülüp, degerli madenlerin ülkemize kazandirilmasini amaçlayarak yola çikan Teknodrom, hiç durmadan gelismeye devam etmektedir. Teknodrom; elektronik atiklarin içerisinden degerli metaller (altin, gümüs, platin, paladyum) ve baz metalleri (alüminyum, kursun, bakir,nikel, çinko vs) çesitli proses ve tekniklerle geri dönüstürmektedir. Ileri Kazanim ismi verdigimiz bu döngüde, hurda olarak anilan ürünlerden deger yaratiyor ve onlari yeni ürünlere dönüstürüyoruz. Alüminyum sektörüne alasimli külçe üretimi ile baslayan Teknodrom, su anda Sakarya’da 7200 metre karelik yeni tesisinde üretimlerine devam etmektedir. Aylik 3000 ton kapasiteye sahip olan ve son teknoloji cihazlarla donatilmis tesiste alüminyum billet ve alasimli külçe üretimi gerçeklesmektedir. Alüminyum sektöründe yatirimlarina devam eden Teknodrom’un bir diger tesisi Tuzla’da bulunmaktadir. Yüksek basinçli enjeksiyon döküm tesisi ile çesitli sektörlere alüminyum parçalar üreten tesisin hammaddesi yine kendi dökümhanesinden çikmaktadir. Hammaddeden, yari mamül ve daha sonra ürün elde edilen bu dönüsüm Teknodrom’um gerçeklestirdigi ILERI KAZANIM döngüsünün gerçeklesen bir üretimidir.