YÜKSELEN ÇELIK A.S.

Telefon / Phone: +904442050

Adres / Address:
OSMANGAZI MAHALLESI 2647.SOKAK NO:34/1 KIRAÇ, ESENYURT, ISTANBUL

Stand No: H2-E120

Product Categories:

1 Ham Maddeler , Birincil Metal Ürünler , Yari Bitmis Ürünler
1.1 Ham Maddeler, Isletme (Yardimci) Maddeleri
1.2 Birincil Metal Ürünler, YenitemIden Ergitilmis Ürünler
2.21 Kalip ve Takim Üretimi ve Malzemeleri
2.21.1 Kalip Çelikleri, Malzemeleri

YUKSELEN (BIST: ‘YKSLN’), the leading steel supplier & steel innovator, provides high quality steel products to automotive, molding, machinery, defense, and related industries. Yukselen is focused on special steel products with alloy, tool, carbon and stainless applications. With more than 80 registered patents & innovated products, Yukselen is a major steel supplier for the industrial companies located in Eastern Europe, Turkey, Middle East, North Africa and neighboring regions. The large distribution channel and ready-stock allow the customers to obtain Yukselen’s products in a fast and easy way. Founded in 1976, YKSLN is the only steel innovator listed in Istanbul Stock Exchange (BIST). The company is looking to expand in exports markets by creating sustainable relations with potential subsidiaries & distributors.

Yükselen Çelik, 1954 yilindan bu yana demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Göktürk ailesi tarafindan, 1976 yilinda kurulmustur.
Ülkemizde Vasifli Çelik sektörünün lider sirketlerinden biri olan YÜKSELEN; makina, kalip, otomotiv, savunma ve imalat sanayilerinde kullanilan takim, alasimli, karbon ve yapi çeliklerinin tedarikçisidir. Yillar içerisinde kendi gelistirdigi patent ve sartnameler üzerinden marka ürünlerinin satisini yapan ve 10 farkli ülkede 40’in üzerinde sivi ve nihai çelik üreticisiyle uzun süreli is birligi bulunan sirket; ayni zamanda DSS (Ukrayna) ve Poldi (Çekya) üreticilerinin Türkiye Distribütörüdür. Bununla birlikte yurtiçinde Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK)’nun ana bayisidir.
YÜKSELEN, ülkemizde (1) Dövme Çelik, (2) Takim Çelikleri, (3) Çelik Lama ve (4) Çelik Sac alaninda Pazar lideri olan ve yurtiçinde toplam 20,000 m2 kapali alanda faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük Vasifli Çelik Servis Merkezidir.
YÜKSELEN; 2013 yilinda rekabet içinde oldugu ‘Ramateks Metal’ sirketini (Rus Mechel Holding’den) satin alarak, ilgili Sirketi ve markalarini kendi bünyesine dahil etmistir. 2019 yilinda ise halka arz olarak Borsa Istanbul (BIST) bünyesinde ‘YKSLN’ koduyla islem görmektedir. Borsa Istanbul’un en üst pazari olan ‘Yildiz Pazar’ içinde yer alan YÜKSELEN, ülkemizin halka açik olan ilk ve tek Çelik Servis Merkezidir.