VERITAS METALURJI SAN. VE DIS TIC. LTD. STI.

Telefon / Phone: +902163147414

Adres / Address: DUDULLU OSB MAH. IMES 104.SOK. NO:3/1, ISTANBUL

Stand No: H2-E135

Product Categories:

1 Ham Maddeler , Birincil Metal Ürünler , Yari Bitmis Ürünler
1.1 Ham Maddeler, Isletme (Yardimci) Maddeleri
1.2 Birincil Metal Ürünler, YenitemIden Ergitilmis Ürünler
1.3 Granül, Toz, Pasta, Yün, Köpük Ürünler

Veritas Metalurji: Turkey’s Reliable Raw Material Supplier
Operating as a leading company representing trust and quality in Turkey’s metallurgy sector since 2017, Veritas Metalurji takes pride in its role as a pioneer in providing reliable raw material supply to aluminum sheet and ingot manufacturers as well as numerous foundry companies in the Iron & Steel industry. Our quality-focused approach earns the trust of our customers, as we offer dependable collaborations with carefully selected and inspected raw material products that comply with industry standards. At Veritas Metalurji, we also maintain a strong commitment to environmental consciousness. Embracing the principles of sustainability, we strive to minimize our environmental impact, thereby establishing a solid foundation for the future of our business. Customer satisfaction always remains our top priority. Collaborating with our teams, we strive to offer tailored solutions, ensuring swift and effective raw material supply to meet our customers’ needs. Our customers’ success is the key to the trust they place in us and the cornerstone of our long-term partnerships. Step confidently into the future with Veritas Metalurji! As your high-quality and reliable raw material supplier in the metallurgy sector, we stand by your side. Join us in contributing to the success of our business partners.
Veritas Metalurji – Building the Future with Confidence!

Veritas Metalurji: Türkiye’nin Güvenilir Hammadde Tedarikçisi
2017 yilindan bu yana Türkiye’nin metalurji sektöründe güven ve kaliteyi temsil eden lider firmasi olarak faaliyet gösteren Veritas Metalurji, alüminyum biyet ve külçe üreticileri ile Demir Çelik sektöründeki birçok dökümcü firmaya güvenilir hammadde tedarikini saglama konusunda öncü bir rol üstleniyor. Kalite odakli yaklasimimiz sayesinde müsterilerimizin güvenini kazaniyor ve endüstri standartlarina uygun olarak seçilen ve denetlenen hammadde ürünleri ile is ortaklarimiza güvenilir bir isbirligi sunuyoruz. Veritas Metalurji olarak, çevreye olan duyarliligimizi da en üst düzeyde tutuyoruz. Sürdürülebilirlik ilkesine bagli kalarak, çevreye olan etkimizi en aza indirme çabasinda oluyoruz. Bu sayede, isimizin gelecege yönelik saglam temellerle insa edildigini biliyoruz.
Müsteri memnuniyetini her zaman öncelikli tutuyoruz. Müsterilerimize, ihtiyaçlarina uygun çözümler sunmak, hizli ve etkin hammadde tedarikini saglamak için ekiplerimizle birlikte çalisiyoruz. Müsterilerimizin basarisi, bize duyduklari güven ve uzun vadeli is birligimizin anahtaridir. Veritas Metalurji ile gelecege güvenle adim atin! Metalurji sektöründeki hammadde ihtiyaçlariniz için en kaliteli ve güvenilir tedarikçi olarak yaninizdayiz. Is ortaklarimizin basarilarina katkida bulunmak için bize katilin.
Veritas Metalurji – Türkiye’nin Güven ve Kalite Adresi