ALUEXPO 2017 Fuar Sonu Bülteni

ALUEXPO  BU YIL DA AVRASYA BÖLGESİ’NİN EN PRESTİJLİ ORGANİZASYONU OLDU…

ALUEXPO 2017 – 5. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı, 5-7 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti.

ALUEXPO ihtisas fuarında bu yıl, 162’i Türkiye’den ve 157’si yurtdışından olmak üzere 33 ülkeden toplam 319 katılımcı yer aldı. ALUEXPO 2017 yeni bir ziyaretçi rekoruna imza attı. Dünya’nın dört bir yanından gelen binlerce alüminyum sektörü temsilcisi, alüminyum kullanıcısı ve alüminyum ticareti ile ilgilenen profesyoneller üç holde düzenlenen fuarı üç gün boyunca yoğun biçimde ziyaret etti. Her bir katılımcının standını dolduran ziyaretçiler iş bağlantılarını kurarak başka stantlara geçtiler. Yabancı alım heyetleri fuara ayrı bir canlılık kattı. Sadece fuar süresince yapılan satışlar ve anlaşmalar değil, fuar sonrasına yönelik olarak yapılan görüşmeler ile büyük bir ihracat potansiyeli açığa çıktı. ALUEXPO 2017 yerli ve yabancı tüm katılımcı ve ziyaretçilerinde büyük bir memnuniyet yaratarak kapılarını kapattı.

Fuarın açılışı nedeniyle düzenlenen törende, sırasıyla, İbrahim ANIL (Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü),Wolfgang LENARZ (Deutsche Messe AG Başkan Yardımcısı), Göksal GÜNGÖR (8. Alüminyum Sempozyumu Yürütme Kurulu Başkanı), Prof. Dr. Metin USTA (TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Malzeme Enstitüsü Müdürü), Tunçay ŞULAN (TMMOB Metalurji Ve Malzeme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı) ve Ali KİBAR (TALSAD-Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı) konuşma ve sunumlarıyla yer aldı.

ALUEXPO 2017 Fuarının başarısını sağlayan tüm katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Eş Zamanlı Sempozyum
TALSAD -Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi tarafından organize edilen 8. Alüminyum Sempozyumu, yoğun katılımı ile sektörün önde gelen isimleri, uzmanlar ve akademisyenler alüminyum sektörü ile ilgili teknolojik gelişmeleri tanıtarak ve sektörde karşılaşılan problemlerin çözümü konusunda dinleyicilerle bilgi ve görüş paylaşımında bulundu.

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş.